Ambalaj Grubu Şirketleri

Bak Gravür


Bakioğlu Holding kuruluşlarından biri olan Bak Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ, faaliyetlerine 1998 yılında Bakioğlu-Wetzel ortaklığıyla ve Wetzel AŞ ismiyle başlamıştır. 2001 yılında Enternasyonel Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ ismiyle tamamen Bakioğlu Holding bünyesine geçen şirket, kısa sürede tamamlanan büyük ölçekli yatırımlarla Türkiye’nin önde gelen rotogravür silindir üreticisi konumuna ulaşmıştır. 2017 yılında Bakioğlu Holding ve Grup Şirketleri’nin kurumsal kimlik yenileme çalışmaları çerçevesinde isim değişikliğine giden şirket, Bak Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ ismiyle faaliyetlerine yön vermiştir. 2001 yılından bugüne İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 8.040 m2 alan üzerine kurulu tesislerinde rotogravür baskı silindirleri üretiminde faaliyetlerine devam etmektedir.

Kısa sürede tamamlanan büyük ölçekli yatırımlarla Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen lazer ışın teknolojisi ile fotopolimer flekso klişe üretimine geçen Bak Gravür, rotogravür silindirlerini, aniloks silindirlerini ve bilgisayarlı flekso plate klişelerini yüksek kalite ve çözünürlükte müşterilerine sunmaktadır.

Değişim ve sürekli gelişim felsefesinin yanı sıra inovatif bakış açısıyla faaliyetlerini sürdüren ve müşteri taleplerinin şekillendirdiği pazar gelişmelerini takip ederek, her zaman olduğu gibi en son teknolojiye yatırım yapan Bak Gravür; ürün çeşitliliği ve üstün kalite hedefiyle, en son teknolojiye sahip KODAK NX 'in "Digicap" ve ESKO' nun "Crystal" bileşenlerini kullanarak Flekso Baskı için klişe üretim tesisini Temmuz 2021 ayında devreye almıştır.

Çalışan, müşteri ve diğer tüm paydaşlarının memnuniyetini en üst seviyede tutan, sürdürülebilir bir büyümeyi hedefleyen ve kaliteden ödün vermeyen Bak Gravür, Rotogravür Baskı Silindiri ve Flekso Baskı Klişesi üretiminde Avrupa’nın en büyük ve en çok tercih edilen kuruluşu olma hedefiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

Genel Müdür Nedim Ahmet Genç
Kuruluş 1998
Adres Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 10008 Sokak No: 10 Çiğli 35620 İzmir, Turkey
Telefon +90 232 376 74 01
E-Posta info@bakgravur.com.tr